Podsumowanie III szkolnego konkursu informatycznego

26 marca w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie odbyło się podsumowanie III szkolnego konkursu informatycznego. Już po raz trzeci uczniowie klas II i III stanęli do walki o tytuł najlepszego programisty w szkole w konkursie przygotowanym przez nauczyciela informatyki, Krzysztofa Grabkę. Każdy z uczestników przygotował program napisany w języku Python lub C++. Komisja konkursowa w składzie: Jakub Ślipko – dyrektor szkoły, Janusz Kolan – nauczyciel matematyki i fizyki oraz Krzysztof Grabka zwracała uwagę przede wszystkim na oryginalność tematu oraz zastosowanie indywidualnych i kreatywnych rozwiązań. Zwyciężył Beniamin Prałat, który przygotował pracę pt. „Postać iloczynowa wielomianu stopnia 3”, będącą programem nawiązującym do lekcji matematyki w klasie drugiej liceum. Drugie miejsce zajął Krystian Topa z aplikacją realizującą symulację losowania „LOTTO wraz z ustalaniem wysokości nagród. Na trzeciej pozycji uplasował się Franciszek Dobrzyński z programem „Sekretna liczba” umożliwiającym zgadywanie liczby wylosowanej przez komputer. Cała trójka laureatów to uczniowie klasy 2A4.W ramach szkolnego konkursu informatycznego rozegrany został również I etap eliminacji XXI Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego.

Oprócz laureatów konkursu szkolnego do finału konkursu w Górze zakwalifikowali się również Bartosz Miziewicz z klasy 3A i Olaf Biernat z klasy 2A4. Termin finału zostanie ustalony przez organizatorów po Wielkanocy z zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.Fundatorem nagród w konkursie szkolnym była firma informatyczna Kaja Komputer – Krzysztof Jasek ze Wschowy. Warto podkreślić bliską i bardzo życzliwą współpracę między firmą Kaja Komputer a naszym liceum.Przygotowania do konkursów informatycznych odbywały się też w ramach dodatkowych zajęć z programowania odbywających we wschowskim liceum.

Od października Krzysztof Grabka realizuje projekt „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” finansowany ze środków Unii Europejskiej z programu „Polska Cyfrowa”. Partnerem liceum jest w tym projekcie Politechnika Wrocławska.Gratulujemy młodym programistom z Zana pierwszych osiągnięć i liczymy na kolejne sukcesy.

Pin It on Pinterest

Skip to content