Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”

  Zawody wojewódzkie (okręgowe) Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy” odbyły się 11 marca 2021 r. W województwie lubuskim w tym etapie wzięło udział 14 uczniów liceów z Gorzowa, Żar, Rzepina i Wschowy –  2 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie: Rafał Janicki i Stanisław Nieścior z klasy 2A 4. Do etapu centralnego zakwalifikował się Stanisław Nieścior (177 punktów). Rafałowi Janickiemu zabrakło do kwalifikacji 9 punktów (uzyskał 159 punktów).

  Pierwsza część zawodów finałowych etapu centralnego odbyła się 7 kwietnia 2021 r. Zawody polegały na napisaniu wypracowania (rozprawki) na jeden z 5 tematów podanych przez Komitet Główny Olimpiady. Stanisław Nieścior wybrał temat 2: „Geneza i następstwa unii polsko- litewskiej od XIV do XVI wieku”.

  W ostatnich latach (od 2012 r.) licealiści z Zana 16 razy uzyskiwali tytuły laureata lub finalisty Olimpiady lub ogólnopolskiego konkursu historycznego. Życzymy Staszkowi Nieściorowi, by kontynuował tradycję szkoły.

Pin It on Pinterest

Skip to content