Ruszyła Liga Algorytmiczna w CMI

Informowaliśmy już o tym, że w I Liceum Ogólnokształcącym z ODD im. Tomasza Zana we Wschowie realizowana jest pod kierunkiem nauczyciela informatyki Krzysztofa Grabka druga edycja ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W zajęciach kółka informatycznego bierze udział 18 uczniów klas drugich i trzecich podzielonych na dwie grupy. Z początkiem roku wystartowała w ramach CMI Liga Algorytmiczna, w której rywalizują drużyny z poszczególnych kółek informatycznych z całej Polski. Odbędzie się pięć etapów tych zawodów. W każdym etapie uczniowie rozwiązują zadanie algorytmiczne zapisując jego rozwiązanie w postaci programu komputerowego w jednym z dwóch języków programowania: C++ lub Python. Za rozwiązanie można zdobyć maksymalnie 100 punktów. Zadanie z pierwszego etapu dotyczyło budowania tratwy i przewożenia owiec przez cieśninę. Należało opracować algorytm zapewniający przewiezienie owiec w jak najkrótszym czasie. W kategorii szkół ponadpodstawowych nazwanej przez organizatorów „Gremliny” rozwiązania zadania z pierwszego etapu przesłało 78 drużyn. Drużyna z naszego liceum, której kapitanem jest Franciszek Dobrzyński z klasy 3A4 rozwiązała zadanie bezbłędnie zdobywając 100 punktów. Podobny wynik uzyskało jeszcze 26 innych drużyn.Kolejna runda zaplanowana jest na początku lutego. Życzymy naszym młodym programistom utrzymania mistrzowskiego poziomu.