Zanówka 2015

Jak co roku, wrzesień w Zanie jest miesiącem integracji, okazją do tego była na pewno ZANówka- impreza integracyjna dla uczniów klas pierwszych, organizowana przez Samorząd Uczniowski, klasy II oraz nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Już od kilku lat odbywa się ona regularnie we wrześniu, dlatego na stałe wpisała się do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych. Jej uczestnikami są pierwszoklasiści z Liceum oraz Gimnazjum Językowego we Wschowie.

Tegoroczna ZANówka miała miejsce 24 września na terenie Liceum. Tradycyjnie już połączona została z Dniem Patrona Szkoły, w ramach którego odbył się konkurs wiedzy
o Liceum i jego patronie Tomaszu Zanie. Konkurs zatytułowany jest „Kocham Cię, Zanie”
i utrzymany w formule popularnego niegdyś programu telewizyjnego „Kocham Cię, Polsko”.

Młodzież wzięła również udział w grze miejskiej, której celem było poznanie Wschowy, zwłaszcza przez uczniów dojeżdżających, oraz zapoznanie pierwszoklasistów z otoczeniem
i najbliższą okolicą Liceum.

Ostatnim etapem zmagań były prezentacje klas pierwszych, podczas których uczniowie przedstawiali swoje profile. Zabawy było co niemiara, a młodzież zaskoczyła jury konkursowe swoją kreatywnością i licznymi zdolnościami, przede wszystkim jednak stopniem zintegrowania.

Pokonując kolejne konkurencje, uczniowie rywalizowali o Certyfikat dwukrotnego zwolnienia z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie uroczystym ślubowaniem pierwszoklasistów na uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie lub Gimnazjum Językowego.

                                                                                                                                                                                                                                        Agata Karolczyk-Kozyra

Invalid Displayed Gallery

Pin It on Pinterest

Skip to content