Europejski Dzień Języków Obcych w Zanie

               Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto języków obchodzone 26 września, a ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy w Strasburgu. W ramach obchodów tego święta uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana i Gimnazjum Językowego we Wschowieozdobili korytarze szkoły powitaniami w różnych językach, wykonali plakaty z humorystycznymi hasłami zachęcającymi do nauki języków obcych oraz przygotowali ulotki promujące języki nauczane w tych szkołach. W piątek, 25 września br. na długiej przerwie uczniowie Zana, biorący udział w konkursie „Pokaż nam swój język”, losowali karteczki z cytatami w językach obcych, a w zamian za prawidłowe tłumaczenie lub kreatywny pomysł na znaczenie zdania otrzymywali słodką nagrodę.
W tym roku uczniowie postanowili podzielić się radością z nauki języków obcych również z mieszkańcami Wschowy. W tym celu podczas spaceru ulicami miasta rozdawali wschowianom zaprojektowane przez siebie ulotki promujące naukę języków nauczanych w Zanie:angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego,francuskiego i hiszpańskiego. Ponadto, uczniowie pozostawili ulotki w bibliotece publicznej, Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa, Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 2.

            Zarejestrowaliśmy nasze wydarzenie na oficjalnej międzynarodowej stronie Europejskiego Dnia Języków Obcych (http://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/en-GB/Default.aspx.).

Zagłosuj na nas http://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/EventID/8603/language/en-GB/Default.aspx

Już teraz dziękujemy Ci za Twój głos.

Jagoda Wąsik, Przewodnicząca Zespołu Języków Obcych

Invalid Displayed Gallery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Skip to content