Nasi uczniowie nagrali piosenkę i wideoklip promujący szkołę

Zapraszamy do obejrzenia wideoklipu i wysłuchania piosenki w wykonaniu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, którzy wpadli na pomysł, aby swoją szkołę promować poprzez muzykę.

Tekst do piosenki napisał Wiktor Knaflewski, uczeń klasy drugiej o profilu humanistycznym, który razem z Hanią Kuzimowicz (uczennicą klasy pierwszej – profil humanistyczno-językowy), zaśpiewał w utworze „Tańcz”.

Piosenka miała swoją premierę 15 kwietnia i od tego czasu na portalu youtube – gdzie można jej posłuchać – została wyświetlona już blisko 6.000 razy!

Nad projektem muzycznym i realizacja filmową teledysku czuwał  nauczyciel języka polskiego i zajęć z dziennikarstwa – pan Tomasz Wojnarowski.

Sam utwór „Tańcz” spotkał się z zainteresowaniem regionalnej rozgłośni radiowej – Radia Elka, w której przez trzy kolejne dni można było posłuchać utworu uczniów z Zana.

To wspaniała promocja nie tylko wschowskiego liceum, ale także naszego miasta i powiatu – dowód na to, że we Wschowie mieszkają młodzi ludzie pełni artystycznych talentów i życiowych pasji.