Warsztaty „Mobilnej Akademii Telewizyjnej” w Zanie

W jaki sposób nagrać film telefonem komórkowym? Jak najlepiej kadrować? Czym ustabilizować obraz podczas nagrywania? I gdzie publikować? Na te i wiele innych pytań postarali się odpowiedzieć dziennikarze TVP Gorzów, którzy 15 marca odwiedzili uczniów klasy dziennikarsko-humanistycznej z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

Dziennikarze telewizji regionalnej realizują cykl programów „Mobilna Akademia Telewizyjna”, w ramach którego spotykają się z uczniami szkół, w których działają szkolne telewizje i redakcje prasowe. Tym razem postanowili odwiedzić wschowskie liceum, w którym już od czterech lat prężnie działa szkolna telewizja ZANTV, prowadzona przez młodych ludzi z klas o profilu dziennikarskim. Podczas zajęć licealiści mogli dowiedzieć się jak udostępniać stworzone przez siebie materiały filmowe, w jaki sposób wykorzystywać urządzenia poprawiające jakość nagrań; mieli także okazję zapytać o codzienną pracę dziennikarza telewizyjnego.

W trakcie spotkania dziennikarze przeprowadzili również wywiady ze wschowskimi licealistami – materiały filmowe z tego spotkania zostaną wyemitowane w najbliższym czasie w TVP Gorzów.

Invalid Displayed Gallery

Pin It on Pinterest

Skip to content