Światowy Dzień Turystyki w Zanie

Na przełomie września i października z okazji corocznego Światowego Dnia Turystyki w naszej Szkole odbył się konkurs związany z geografią i turystyką. W tym roku postawiliśmy na nowoczesne technologie i znajomość świata, dlatego w konkursie wykorzystaliśmy aplikację Traveler IQ Challenge (http://www.travelpod.com/traveler-iq). Do zawodów, które odbywały się w sali informatycznej, zgłosiło się aż 53 uczniów z Liceum i Gimnazjum Językowego, dlatego rywalizowali oni w 3 turach.

Spośród wszystkich uczestników wyłoniono sześć osób z najlepszymi wynikami, a byli to: Mateusz (3aGJ), Mikołaj (3bGJ), Krzysztof (2b LO), Seweryn (1a LO), Wojtek (1a LO) oraz Adrian (1b GJ). Warto dodać, że finał odbył się z udziałem publiczności, która widząc dokonania uczestników zamarła z wrażenia, dzięki temu jednak „challangerzy” mogli się skupić.

W ostatecznym starciu najlepszy okazał się Wojtek Wojtyła z 1B osiągając 12 poziom na 14 możliwych w zaznaczaniu obiektów UNESCO na mapie. Drugie miejsce zajął Mikołaj Kurzawski z klasy IIIbGJ, a trzecie Krzysztof Sobczuk – uczeń klasy IIB. Nagrodami były zestawy fiszek do nauki najpopularniejszego w turystyce języka, czyli angielskiego.

Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Grabce za przygotowanie komputerów, klasie IIIC LO za pomoc w organizacji konkursu, a w szczególności Marcie Borowik za wielkie zaangażowanie i koordynowanie całego projektu. Dziękujemy!

Poniżej przedstawiamy jeden z posterów udostępnionych przez UN WTO mający uzmysłowić, jaki potencjał tkwi w turystyce, w szczególności dla krajów słabo rozwiniętych. 1 miliard turystów na świecie, to pieniądze zasilające bezpośrednio tych, którzy biorą udział w szeroko rozumianych turystycznych usługach.

Więcej o roli turystyki w krajach rozwijających się:http://wtd.unwto.org/content/tourism-stories. Przesłanie sekretarza generalnego World Tourism Organization – Taleba Rifai można wysłuchać tu:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yQMUwiNjvCE

Grafiki pochodzą zhttp://wtd.unwto.org/content/communication-kit

IMAG0527 IMAG0540 IMAG0550

wtd_postal_1_en

Pin It on Pinterest

Skip to content