„KANDYDATKI NA ŻONĘ” sztuka Andrzeja Dembończyka w wykonaniu koła „w ZANadrzu”

 

W niedzielne popołudnie grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujezycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, działająca w szkolnym kole teatralnym „w ZANadrzu” na deskach sceny CKiR wystawiła kolejny spektakl. Tym razem była to komedia Andrzeja Dembończyka „Kandydatki na żonę”.

Przez ostatnie tygodnie licealiści pod bacznym okiem opiekunek koła – pani Barbary Żyto oraz pani Agaty Karolczyk-Kozyry kształcili swój warsztat aktorski, by móc zaprezentować się nie tylko kolegom ze swojej szkoły i uczniom Gimnazjum Językowego, ale także szerszej publiczności – mieszkańcom miasta i okolic. Chcąc wystawić sztukę Andrzeja Dembończyka, opiekunki koła nawiązały kontakt z autorem w celu otrzymania zgody na skorzystanie ze scenariusza. Szybko też zrodził się pomysł, by zabawny tekst przenieść w realia lat 20. poprzedniego stulecia. Zarówno muzyka z tamtego okresu, jak i stroje przypadły licealistom do gustu, dlatego chętnie przystali na taką formułę spektaklu.

Sztuka „Kandydatki na żonę” to krótka komedia na temat ożenku. Jej fabuła jest lekka i przystępna w odbiorze. Ciotka i wuj postanawiają znaleźć swojemu siostrzeńcowi żonę, dlatego w tajemnicy przed nim przygotowują spotkania z czterema wybranymi przez siebie kandydatkami. Każda z nich jest wyjątkowa i specyficzna, jednak młody mężczyzna ma inne plany na życie.

W role poszczególnych bohaterów wcielili się następujący uczniowie:

WIKTOR – Mikołaj Kościelak

ZENON – Maciej Przybysławski

ZOFIA – Jagoda Rzepka

ZYTA – Barbara Malcher

ANNA – Jagoda Wawrzków

BARBARA – Weronika Zubrzycka

CELINA – Aleksandra Kryściak

RÓŻA – Monika Sobczuk

WOJCIECH – Kacper Zając

 

Zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych przez pana Tomasza Wojnarowskiego.

 

Agata Karolczyk-Kozyra

 

Invalid Displayed Gallery

 

Pin It on Pinterest

Skip to content