Uczennica z „Zana” Mistrzynią Poprawnej Polszczyzny 2016

10 czerwca w Pałacu Staszica (siedzibie Polskiej Akademii Nauk) w Warszawie miała miejsce Gala Laureatów XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Wśród zaproszonych gości były Daria Lorenc, uczennica klasy II o profilu dziennikarsko–humanistycznym, oraz Małgorzata Sobańska, nauczycielka języka polskiego.

Licealistka została Laureatką 1. miejsca i znalazła się w elitarnym gronie, wyłonionym spośród kilku tysięcy uczestników pierwszego etapu (konkurs składa się z trzech etapów). Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS, pod Patronatem Komitetu Nauk Humanistycznych przy Polskiej Akademii Nauk. W konkursowym jury zasiadali naukowcy-pracownicy uniwersyteccy oraz osoby znane z mediów, np. Marta Kuligowska-dziennikarka z TVN24 , Jerzy Petersburski jr.- pianista, kompozytor , prezenter telewizyjny i satyryk . Jury przewodniczył znany dziennikarz, redaktor naczelny „The Warsaw Voice”, Andrzej Jonas. W tym roku konkurs rozszerzył swój zasięg, ponieważ dotarł do szkół polonijnych w Europie i USA .

Warto dodać, że Daria Lorec wraz z Krzysztofem Sobczukiem 6 maja br. zostali finalistami  X Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”.

DSC01764 DSC01762 DSC01757 DSC01756 DSC01743

Pin It on Pinterest

Skip to content