III miejsce dla humanistów w ogólnopolskim konkursie „Nakręcona historia”

 Pod koniec lutego został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs filmowy pt. Nakręcona historia, zorganizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, w którym III miejsce zajęli humaniści z Zana.

Konkurs polegał na przygotowaniu pięciominutowego filmu dokumentalnego na temat zabytku znajdującego się w rodzinnej miejscowości autorów dokumentu. Grupa uczniów z naszego liceum pod kierunkiem nauczyciela, p. Tomasza Wojnarowskiego, zrealizowała film „Lapidarium… cień miasta – miasto cieni”, w którym uczniowie opowiedzieli o tym wyjątkowym miejscu w naszym mieście. Film utrzymany
w konwencji spaceru po Muzeum Rzeźby Nagrobnej, przedstawia najważniejsze wydarzenia związane z lapidarium. Komisja konkursowa
w uzasadnieniu przyznanej nagrody napisała: Za wyjątkowe ujęcia z mnóstwem dobrze doświetlonych detali, idealnego lektora oraz bardzo ciekawą historię.

Scenariusz filmu napisała Sandra Hewusz, w rolę lektora wcieliła się Paulina Piwowar, po lapidarium oprowadzała Karolina Czernicka, muzykę do filmu napisał Krzysztof Sobczuk, natomiast za kamerą stanął Mikołaj Szczepaniak i Patrycja Serafin. Nagrodzeni uczniowie, oprócz nagród rzeczowych, otrzymali również tytuł “Strażników Dziedzictwa Kulturowego” nadawany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Tomasz Wojnarowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Skip to content