Dyrektor I O. BS na spotkaniu z uczniami Zana

W dniu 15.04.2014r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ”Absolwent Zan – spotkanie z profesjonalistą”. Naszym gościem była Pani Arleta Korzan – Dyrektor I Oddziału Banku Spółdzielczego we Wschowie. W spotkani uczestniczyli uczniowie klasy politechnicznej oraz biologiczno-chemicznej. Organizatorem spotkania był szkolny doradca zawodowy Robert Pluta. Podczas spotkania nasz gość opowiedział o latach spędzonych w murach naszej szkoły, nauce i wspomnieniach jakie pozostały. Druga cześć spotkania poświęcona była pracy zawodowej. Uczniowie dowiedzieli się jakie możliwości zatrudnienia daje ukończenie studiów o  kierunku ekonomicznym i dlaczego właśnie ten kierunek wybrała Pani Arleta. Uczniowie dowiedzieli się jakie wymagania stawiane są przed pracownikami zatrudnianymi w banku, jakie są ich obowiązki, jak wygląda dzień pracy na poszczególnych stanowiskach. Uczniowie dowiedzieli się, że praca w banku to duża odpowiedzialność  i obowiązkowość. Pracownik banku musi dochować tajemnicy bankowej, a jej złamanie wiążą się z dużymi karami finansowymi i nie tylko. Podczas spotkania Pani Dyrektor opisała funkcjonowanie Banku jako instytucji finansowej, jakie ma cele oraz zadania. W tym miejscu uczniowie dowiedzieli się, że Bank Spółdzielczy to jeden z większych pracodawców w regionie, który funkcjonuje na obszarze 3 województw, i zatrudnia ponad 300 osób. Pracownikami są nie tylko absolwenci ekonomii, ale również informatycy, radcy prawni a nawet osoby, które ukończyły kierunki humanistyczne. Na koniec uczniowie dowiedzieli się o możliwości odbywania praktyk studenckich oraz staży po ukończeniu szkoły średniej bądź uczelni wyższej. Za spotkanie bardzo dziękujemy  i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Robert Pluta

Invalid Displayed Gallery