Z wizytą w przedszkolu

                        19 marca młodzież z Zana, Gimnazjum Językowego oraz Jednostki Strzeleckiej 4047 Wschowa udała się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Starych Drzewcach. Była to kolejna wyprawa młodych wolontariuszy, podczas której uczyli oni dzieci, bądź utrwalali u nich podstawowe zasady pierwszej pomocy przedmedycznej oraz właściwe zachowania w sytuacji zagrożenia życia.

                     Nieśmiałość maluszków została szybko przełamana i chętnie brały one udział w różnorakich grach dydaktycznych i zabawach. A nie było łatwo w tak długim czasie utrzymać zainteresowania dzieci zabawą. Ponieważ dzieci bardzo chciały zobaczyć „żołnierza” w rynsztunku, wolontariusze z JS 4047 przywieźli ze sobą trochę sprzętu. Sesji zdjęciowej po zakończeniu szkolenia nie było końca. Pod koniec spotkania, po wspólnych śpiewach i pląsach, przedszkolaki otrzymały dyplomy „Małego Ratownika” w zamian obdarowując wolontariuszy piękną laurką.

            Na prośbę maluszków i obsługi przedszkola wolontariusze obiecali, że jeszcze do nich przyjadą. Po długich pożegnaniach uczniowie wrócili do Wschowy. Kilka tygodni wcześniej
z podobną wizytą młodzież udała się do Przedszkola nr 5, a w planach są kolejne szkolenia w innych placówkach oświatowych.

Invalid Displayed Gallery

Pin It on Pinterest

Skip to content