Uczniowie Zana na „Wrocławskim Salonie Maturzystów 2016”

28 września br. 44 uczniów klas drugich i trzecich I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie wzięło udział w Targach Edukacyjnych „Salon Maturzystów 2016”.

Gospodarzem imprezy organizowanej przez dwumiesięcznik „Perspektywy” była Politechnika Wrocławska. To drugi co do liczby wystawców Targ Edukacyjny w Polsce – 44 stanowiska z ofertą polskich i zagranicznych uczelni, wydawnictw edukacyjnych oraz kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych.

Uczniowie Zana podczas prezentacji ogólnych zasad rekrutacji uczelni akademickich m.in. Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej  otrzymali ulotki i foldery z poszczególnymi kierunkami, warunkami studiowania i możliwościami współpracy międzynarodowej.

Ponadto, osoby zainteresowane egzaminem maturalnym z fizyki wzięły udział w prezentacji eksperta OKE we Wrocławiu zatytułowanej „O przygotowaniu się do egzaminu z przedmiotów dodatkowych- wybieram fizykę!”, w trakcie której w interesujący sposób omówione i wytłumaczone zostały rozwiązania zadań z poprzednich matur.

Uczniów, których ominęła okazja bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych oraz wizyty w campusie Politechniki Wrocławskiej zapraszamy do Szkolnego Ośrodka Kariery po informacje i informatory z aktualnymi zasadami rekrutacji.

Kinga Smaczna

Anna Matuszewska