Uczniowie klas humanistycznych zakwalifikowani do Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

13 stycznia, zostały ogłoszone wyniki I etapu zawodów LII edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wśród osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu olimpiady znalazło się aż troje uczniów z naszego liceum: Hanna Dobrzyńska, Wiktor Knaflewski i Zosia Warzecha. Prace uczniów klasy humanistycznej powstały pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, Tomasza Wojnarowskiego.

Uczniowie przez blisko trzy miesiące tworzyli eseje dotyczące m.in. literatury średniowiecza, języka poezji w literaturze romantyzmu oraz motywu map w literaturze polskiej.

Warto podkreślić, że to pierwszy – od ponad 15 lat – sukces uczniów klas humanistycznych z naszego liceum, którzy w tak dużej grupie zakwalifikowali się do etapu okręgowego olimpiady polonistycznej.
W Polsce olimpiada prowadzona jest bez przerwy od 1970 r. Została utworzona przy Instytucie Badań Literackich PAN z inicjatywy ówczesnych władz oświatowych oraz przedstawicieli Instytutu.

Olimpiada polonistyczna już podczas zawodów I stopnia (w trakcie przygotowywania przez uczniów samodzielnych prac na wybrany temat w oparciu o najnowszą literaturę przedmiotu) umożliwia poszerzenie wiedzy z zakresu historii i teorii literatury oraz pozyskanie umiejętności potrzebnych do dalszego rozwoju.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań na kolejnych etapach olimpiady