Program e-Twinning w Zanie

Pragniemy poinformować , że uczniowie naszego liceum przystąpili do udziału w programie e-Twinning- jednym z programów Unii Europejskiej , którego głównym celem jest umożliwienie zdalnego kontaktu między szkołami z całej Polski ale też z wielu innych państw europejskich, przy wykorzystaniu technologii komunikacyjno- informacyjnych (ITC) . Aktualnie w ramach programu , uczniowie z klas 1c oraz 3b4, pod opieką Pani Weroniki Rzepeckiej biorą udział w projekcie krajowym ‘’E-team- z empatią nam do twarzy”.

Projekt ten, nastawiony jest na tematykę związaną z problemem dyskryminacji i skłania uczniów do przemyśleń dotyczących wyrażanych poglądów i podejmowanych wyborów. Jego celem jest rozwijanie tolerancji, empatii, akceptacji oraz myślenia krytycznego. Poprzez udział w zadaniach projektowych uczestnicy rozwiną umiejętność efektywnej komunikacji i współpracy zespołowej tworząc e (Twinningowy) , empatyczny TEAM 😊 Po ukończeniu projektu przedstawimy efekty tej ekscytującej współpracy 😊