Uczennice z klasy dziennikarsko-humanistycznej wzięły udział w multimedialnych warsztatach LubuskiE-młodzież w Zielonej Górze

            16 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze uczennice klasy dziennikarsko-humanistycznej, razem z opiekunem grupy, panem Tomaszem Wojnarowskim, wzięły udział w nietypowych, multimedialnych warsztatach zatytułowanych „Lubuski e-młodzież”, realizowanych w ramach programu Młodzi On-Life.

            Na zajęciach pojawiło się blisko 110 osób z różnych szkół z całego województwa lubuskiego. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich miała założyć i poprowadzić fanpage na Facebooku, Instagramie i Snapchacie, przybliżający internetowej społeczności wybrane zagadnienie. Grupa, w której znalazły się uczennice z Zana, zajmowała się tematem możliwości działania kopalni gazu łupkowego na terenie naszego województwa. Ich zadaniem było pokazanie internautom jakie plusy, ale również zagrożenia, niesie ze sobą taki projekt. Laura Wycichowska i Sandra Sobczak zajmowały się pracą na Instagramie, natomiast Karolina Gomułka koordynowała zespół Facebooka, który w sposób interaktywny łączył się z pozostałymi portalami. Chociaż temat nie był łatwy, a czas na pracę ograniczony, uczennice poradziły sobie naprawdę dobrze. Dzięki wspólnej pracy uczestnikom udało się stworzyć – oprócz obowiązkowych fanpage’ów – również stronę internetową. Na koniec każda z grup zaprezentowała swoje projekty i omówiła ich powstawanie na poszczególnych etapach.

            Warto dodać, że na początku spotkania organizatorzy warsztatów przedstawili różnego typu działalności prowadzone na terenie województwa lubuskiego, które mają zachęcić młodzież do aktywnego udziału w inicjatywach społecznych i samorządowych.

            Wszyscy uczestnicy warsztatów, mimo ciężkiej pracy, doskonale bawili się przez tych kilka godzin spędzonych we wspólnym gronie – rzadko bowiem zdarza się, aby głównym narzędziem pracy były portale społecznościowe czy telefony komórkowe.

            Dziewczyny z Zana dzięki multimedialnym warsztatom nie tylko nauczyły się współpracy w większej grupie, ale również dowiedziały się więcej na temat funkcjonowania własnego regionu oraz nawiązały nowe znajomości.

                                                                                                                                                        Karolina Gomułka

 

 

Pin It on Pinterest

Skip to content