Uczennice z klasy dziennikarsko-humanistycznej wzięły udział w multimedialnych warsztatach LubuskiE-młodzież w Zielonej Górze

            16 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze uczennice klasy dziennikarsko-humanistycznej, razem z opiekunem grupy, panem Tomaszem Wojnarowskim, wzięły udział w nietypowych, multimedialnych warsztatach zatytułowanych „Lubuski e-młodzież”, realizowanych w ramach programu Młodzi On-Life.

            Na zajęciach pojawiło się blisko 110 osób z różnych szkół z całego województwa lubuskiego. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich miała założyć i poprowadzić fanpage na Facebooku, Instagramie i Snapchacie, przybliżający internetowej społeczności wybrane zagadnienie. Grupa, w której znalazły się uczennice z Zana, zajmowała się tematem możliwości działania kopalni gazu łupkowego na terenie naszego województwa. Ich zadaniem było pokazanie internautom jakie plusy, ale również zagrożenia, niesie ze sobą taki projekt. Laura Wycichowska i Sandra Sobczak zajmowały się pracą na Instagramie, natomiast Karolina Gomułka koordynowała zespół Facebooka, który w sposób interaktywny łączył się z pozostałymi portalami. Chociaż temat nie był łatwy, a czas na pracę ograniczony, uczennice poradziły sobie naprawdę dobrze. Dzięki wspólnej pracy uczestnikom udało się stworzyć – oprócz obowiązkowych fanpage’ów – również stronę internetową. Na koniec każda z grup zaprezentowała swoje projekty i omówiła ich powstawanie na poszczególnych etapach.

            Warto dodać, że na początku spotkania organizatorzy warsztatów przedstawili różnego typu działalności prowadzone na terenie województwa lubuskiego, które mają zachęcić młodzież do aktywnego udziału w inicjatywach społecznych i samorządowych.

            Wszyscy uczestnicy warsztatów, mimo ciężkiej pracy, doskonale bawili się przez tych kilka godzin spędzonych we wspólnym gronie – rzadko bowiem zdarza się, aby głównym narzędziem pracy były portale społecznościowe czy telefony komórkowe.

            Dziewczyny z Zana dzięki multimedialnym warsztatom nie tylko nauczyły się współpracy w większej grupie, ale również dowiedziały się więcej na temat funkcjonowania własnego regionu oraz nawiązały nowe znajomości.

                                                                                                                                                        Karolina Gomułka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Skip to content