Thanksgiving Day in Zan

W poniedziałek 2 grudnia w ramach „ Miesiąca z językiem angielskim” obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dziękczynienia. Z tej okazji uczniowie klas dwujęzycznych i Gimnazjum Językowego uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez klasę 1a Gimnazjum Językowego i klasę 3d dwujęzyczną

Uczniowie zaprezentowali pokaz multimedialny składający się z 2 części – historycznej, ukazującej korzenie tego amerykańskiego Święta, ale też części nowożytnej, przedstawiającej tradycje obchodu i przygotowania do Święta Dziękczynienia. Uczniowie uzyskali informacje dotyczące potraw obowiązujących w każdym Amerykańskim domu, sposobu spędzania czasu z rodziną i powodu „dziękczynienia,” ale także informacje dotyczące faktów historycznych związanych z tym wyjątkowym czasem.

Dodatkową atrakcją, oprócz ciekawych zdjęć towarzyszącym prezentacji, był również quiz dotyczący Święta Dziękczynienia i słodkie nagrody za każdą poprawną odpowiedź.

Co więcej, uczniowie zdecydowanie najgoręcej przyjęli 2 scenki komediowe przedstawiające historię Święta, z dociekliwymi marynarzami i ich nieustraszonym kapitanem w roli głównej. Także, współczesną wersję Święta Dziękczynienia „ po polsku,” dla której tematem przewodnim były perypetie rodziny „ Kiepskich” z Waldusiem i Ferdynandem w roli głównej i ich pomyśle na „indyczka.”

Iwona Frątczak, Natalia Przyjemska

30 Comments

 1. finpecia

  cialis after prostate cancer

 2. Priligy

  Tarifas De Propecia

 3. Plaquenil

  Propecia Customer Reviews

 4. Lasix

  Up Levitra

 5. Prednisone

  tadalafil from india safe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Skip to content