Thanksgiving Day in Zan

W poniedziałek 2 grudnia w ramach „ Miesiąca z językiem angielskim” obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dziękczynienia. Z tej okazji uczniowie klas dwujęzycznych i Gimnazjum Językowego uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez klasę 1a Gimnazjum Językowego i klasę 3d dwujęzyczną

Uczniowie zaprezentowali pokaz multimedialny składający się z 2 części – historycznej, ukazującej korzenie tego amerykańskiego Święta, ale też części nowożytnej, przedstawiającej tradycje obchodu i przygotowania do Święta Dziękczynienia. Uczniowie uzyskali informacje dotyczące potraw obowiązujących w każdym Amerykańskim domu, sposobu spędzania czasu z rodziną i powodu „dziękczynienia,” ale także informacje dotyczące faktów historycznych związanych z tym wyjątkowym czasem.

Dodatkową atrakcją, oprócz ciekawych zdjęć towarzyszącym prezentacji, był również quiz dotyczący Święta Dziękczynienia i słodkie nagrody za każdą poprawną odpowiedź.

Co więcej, uczniowie zdecydowanie najgoręcej przyjęli 2 scenki komediowe przedstawiające historię Święta, z dociekliwymi marynarzami i ich nieustraszonym kapitanem w roli głównej. Także, współczesną wersję Święta Dziękczynienia „ po polsku,” dla której tematem przewodnim były perypetie rodziny „ Kiepskich” z Waldusiem i Ferdynandem w roli głównej i ich pomyśle na „indyczka.”

Iwona Frątczak, Natalia Przyjemska

Pin It on Pinterest

Skip to content