Spotkanie z profesjonalistą

W dniu 05 grudnia 2013r. w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie odbyło się Spotkanie z Profesjonalistą Krzysztofem Arciszewskim, w ramach projektu „Link do Przyszłości – Młodzi, Internet, Kariera”. Na co dzień Krzysztof Arciszewski jest twórcą animacji, teledysków i filmów reklamowych.

W swojej dotychczasowej pracy miał okazję tworzyć strony internetowe, animacje a także projektować elementy identyfikacji dla takich firm jak Sony Entertainment, Eidos Interactive czy też Playlogic. W tej samej agencji zajmował się także projektowaniem grafiki do gier na platformy mobilne (technologia Java). Jedna z tych gier – Hołowczyc Rally – została zakupiona przez Nokię. Był też był odpowiedzialny za większość kreacji interaktywnych dla Carlsberg Polska oraz Viacom International.

Spotkanie w Zanie miało pomóc młodym ludziom w planowaniu przyszłości zawodowej w sposób nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. W ramach spotkania uczniowie Liceum uczestniczyli
w warsztatach zawodoznawczych, wysłuchali krótkiego wykładu Profesjonalisty, poznali jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieli się jaką rolę obecnie odgrywają nowe technologie na rynku pracy. Podczas spotkania obyła się również dyskusja na temat zawodów
z przyszłością. Całe spotkanie zwieńczył quiz, który pozwolił młodzieży zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy.

Projekt „Link Do Przyszłości” realizowany jest m.in. ze środków finansowych Microsoft, FRSI. Inicjatorem Spotkania z Profesjonalistą był Robert Pluta.

Pin It on Pinterest

Skip to content