DZIEŃ NIEMIECKI W ZANIE

         „Znane postaci z krajów niemieckojęzycznych” to hasło, pod którym przebiegał Dzień Niemiecki obchodzony w Zanie 5 października.

          Uczniowie klasy IIIa Gimnazjum Językowego wcielili się wznane postaci, które odegrały lub jeszcze odgrywają ważną rolę w krajach niemieckiego obszaru językowego, a nawet na świecie. Przebrania były doskonale dopracowane, nie zabrakło także rekwizytów, które ułatwiały rozpoznanie postaci.

          Licealiści i gimnazjaliści chętnie brali udział w quizie, w którym można było wygrać gadżety przekazane przez Goethe Institut oraz słodycze ufundowane przez szkołę.Przy dźwiękach muzyki niemieckich artystów przyglądali się bliżej niemieckiej literaturze w oryginale oraz częstowali się ciasteczkami „z Oktoberfest”.

        Obchody Dnia Niemieckiego zaznaczone były na terenie całej szkoły. Na drzwiach sal lekcyjnych i innych pomieszczeń widniały niemieckie nazwy i cytaty, przed gabinetem języka niemieckiego można było zapoznać się z informacjami na temat zjednoczenia Niemiec oraz ciekawostkami dotyczącymi kraju naszych zachodnich sąsiadów.

                                                                                                                                                                                                                     Agnieszka Rogozińska

Invalid Displayed Gallery

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest

Skip to content