DZIEŃ NIEMIECKI W ZANIE

         „Znane postaci z krajów niemieckojęzycznych” to hasło, pod którym przebiegał Dzień Niemiecki obchodzony w Zanie 5 października.

          Uczniowie klasy IIIa Gimnazjum Językowego wcielili się wznane postaci, które odegrały lub jeszcze odgrywają ważną rolę w krajach niemieckiego obszaru językowego, a nawet na świecie. Przebrania były doskonale dopracowane, nie zabrakło także rekwizytów, które ułatwiały rozpoznanie postaci.

          Licealiści i gimnazjaliści chętnie brali udział w quizie, w którym można było wygrać gadżety przekazane przez Goethe Institut oraz słodycze ufundowane przez szkołę.Przy dźwiękach muzyki niemieckich artystów przyglądali się bliżej niemieckiej literaturze w oryginale oraz częstowali się ciasteczkami „z Oktoberfest”.

        Obchody Dnia Niemieckiego zaznaczone były na terenie całej szkoły. Na drzwiach sal lekcyjnych i innych pomieszczeń widniały niemieckie nazwy i cytaty, przed gabinetem języka niemieckiego można było zapoznać się z informacjami na temat zjednoczenia Niemiec oraz ciekawostkami dotyczącymi kraju naszych zachodnich sąsiadów.

                                                                                                                                                                                                                     Agnieszka Rogozińska

Invalid Displayed Gallery

 

Pin It on Pinterest

Skip to content