Światowy Dzień Spódnicy w Zanie

            30 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Spódnicy. Badania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą i nosili je także mężczyźni. Były wykonane głównie z trzciny lub ze słomy. Kształt, długość, a także materiał zmieniały się na przestrzeni wieków.

W tym sezonie panuje jednak całkowita dowolność, co było także zauważalne 30 października na korytarzach I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie. Niczym na wybiegu królowały spódnice mini, jak i te sięgające kostek. Nie zabrakło spódnic o fasonie litery A, czy ołówkowych wykorzystywanych przez  buissnes look. Zarówno licealistki, jak i niektórzy licealiści wykazali się znajomością aktualnych trendów prezentując spódnice gładkie, wzorzyste, ozdobione frędzlami, cekinami, z tiulu, skóry, czy aksamitu.

Równie kreatywni byli uczniowie Gimnazjum Językowego. Do akcji przyłączyły się także nauczycielki, które informowały, że Światowy Dzień Spódnicy to również Dzień Kobiecości. W ramach obchodów tego miłego święta młodzież gimnazjum i liceum obejrzała przygotowaną specjalnie z tej okazji prezentację multimedialną o historii spódnic. Drzwi wejściowe do klas ozdobiono zdjęciami różnych fasonów oraz informacjami na ich temat, a wszystkie osoby, które strojem uczciły Dzień Spódnicy, miały zapewniony Dzień bez pytania.

 

Agata Karolczyk-Kozyra

Invalid Displayed Gallery

Pin It on Pinterest

Skip to content