Gratulacje od Ministra Edukacji Narodowej dla uczniów z Zana i Gimnazjum Językowego

           Wrzesień i październik w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie oraz w Gimnazjum Językowym upłynął uczniom nie tylko na intensywnej nauce, ale również na pracy nad filmami biorącymi udział w konkursach dziennikarskich, filmowych i czytelniczych.

            W ciągu ostatnich trzech tygodni uczniowie z klasy IB (profil dziennikarsko-humanistyczny) i gimnazjaliści z klasy IB nakręcili filmy na konkurs pt. „Książki naszych marzeń”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – nagrodę w konkursie stanowiły książki, które miały być przekazane do szkolnych bibliotek.

            Projekt polegał na przygotowaniu minutowego filmu, który stanowiłby odpowiedź na pytanie: „Chcemy dostać książki do naszej biblioteki, bo…?”. Prace nad filmami rozpoczęły się od ustalenia scenariusza oraz sloganu reklamowego. Nad realizacją filmową czuwał nauczyciel języka polskiego i informatyki, p. Tomasz Wojnarowski. Ponadto na konkurs należało przygotować listę wybranych książek, o których marzą uczniowie – tym zadaniem w liceum i gimnazjum zajęły się panie bibliotekarki, M. Sobańska oraz M. Błażków.

            W sumie na konkurs nadesłano 1123 filmy. Mimo tego, iż żadna z prac przygotowanych przez uczniów ze Wschowy nie została wyróżniona, to jednak czas spędzony na planie filmowym i sama realizacja zadania, okazały się ciekawie spędzonymi chwilami.

             W ostatnich dniach do szkoły został również przesłany dyplom i podziękowania, które na ręce uczniów i dyrekcji szkoły złożyła pani minister, Joanna Kluzik-Rostkowska. Podczas gali konkursowej mówiła m.in. „W tym konkursie nie ma przegranych. Wszystkim, którzy wzięli w nim udział, serdecznie gratuluję. Wybór laureatów był bardzo trudny, bo chcielibyśmy nagrodzić wszystkie szkoły. Konkurs pokazał, że polscy uczniowie są kreatywni, mają poczucie humoru, wyobraźnię i chcą czytać, jeśli tylko mają dostęp do ciekawych lektur”.

            O kolejnych konkursach filmowych będziemy informować już wkrótce, uczniowie z Zana i Gimnazjum Językowego przygotowali bowiem kolejne trzy filmy, które biorą udział w konkursach ogólnopolskich.

Invalid Displayed Gallery

Pin It on Pinterest

Skip to content