Książki na słodko i wesoło!

                            28 października w szkolnej auli odbył się „Turniej znajomości szkolnych lektur i młodzieżowych bestsellerów”, impreza związana z kończącym się w tym tygodniu Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Trzyosobowe reprezentacje klas gimnazjalnych i licealnych odpowiadały na pytania zgromadzone w trzech pulach-za 1, 2 lub 3 punkty.Prowadząca turniej, Jagoda Wawrzków, uczennica klasy IIIB, obrazowo wyjaśniła, na czym polega różnica między poszczególnymi kategoriami pytań. Za 1 punkt: „Jaki jest kolor ubrania Ani?” (stojącej obok), za 2 punkty:” Jakiego koloru jest jej bielizna?”, za 3:” O czym Ania myśli”? Po pięciu rundach i dogrywce wyłoniono zwycięzców – kl. 1A GJ i 2B LO. Wygrali dzień bez pytania dla całej klasy i słodycze.

                            Była to druga akcja zorganizowana w tym miesiącu przez szkolną bibliotekę (czytaj:bibliotekarkę). Pierwsza, „Słodki załącznik do każdej wypożyczonej książki”, odbyła się 22 października. Wtedy na wypożyczających czekały w bibliotece dwa kosze słodyczy ufundowanych przez klasę 1A LO.

Bardzo dziękuję uczniom, którzy pomogli mi w realizacji tych przedsięwzięć, szczególnie humanistkom z klasy trzeciej-za zaangażowanie i poświęcony czas.

                                                                        Małgorzata Sobańska

20151028_104635 (1) 20151028_104736 (1) 20151028_104810 (1)

Pin It on Pinterest

Skip to content