II miejsce uczniów Gimnazjum Językowego w konkursie wojewódzkim

Wczoraj, w kinie Helios w Gorzowie Wielkopolskim, została rozstrzygnięta kolejna edycja konkursu filmowego na spot telewizyjny „Jestem e-ambasadorem w Sieci”, który został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundację Contra Crimen.

Do ścisłego finału zakwalifikowano 6 najlepszych prac. Na konkurs został przesłany również film przygotowany przez uczniów
z Gimnazjum Językowego we Wschowie (Nicol Wojtkowiak, Zuzannę Golimowską, Kamila Szaferskiego, Natalię Glapiak, Patrycję Ławrynowicz, Marię Łeszyk, Weronikę Strzałkowską, Aleksandrę Pietraszko), którzy pod opieką nauczyciela, p. Tomasza Wojnarowskiego, przygotowali spot dotyczący zagrożeń związanych z facebookiem. Film spotkał się z dużym zainteresowaniem członków komisji, w której składzie znaleźli sie przedstawiciele policji i pracownicy lubuskiego kuratorium oświaty.

W ostatecznej klasyfikacji praca gimnazjalistów ze Wschowy zdobyła II miejsce. W imieniu uczniów dyplom i nagrodę odebrała Nicol Wojtkowiak. W uzasadnieniu członkowie komisji podkreślili wysoki aspekt edukacyjny wszystkich nadesłanych filmów
i zapowiedzieli, że zwycięskie prace będą wyświetlane na terenie województwa lubuskiego, m.in. w szkołach i lokalnych mediach.

Pin It on Pinterest

Skip to content