Olimpiada Wiedzy o Mediach – etap centralny

Krzysztof Ziemiec – polski dziennikarz, prowadzący Wiadomości w TVP1 oraz Anna Morawska- reporterka w Panoramie zajmująca się głównie tematami społecznymi. To właśnie z tymi dziennikarzami mieli okazję spotkać się i porozmawiać uczestnicy finału Olimpiady Wiedzy o Mediach, który odbył się w dniach 18-19 marca w Warszawie. W etapie centralnym wzięło udział prawie 150 uczniów z całej Polski m.in. Agnieszka Gertych – uczennica drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

W piątek uczniowie przystąpili do testu, który składał się z 35 pytań zamkniętych z zakresu wiedzy o mediach. Następnie odbyło się wspomniane już spotkanie z przedstawicielami telewizji, którzy opowiadali o tym czym się zajmują, jak wygląda ich praca od podszewki oraz jakie są zalety i wady wykonywanego zawodu. Tego samego dnia uczestnicy udali się do Narodowego Instytutu Audiowizualnego.Tam odbyło się spotkanie z Anną Misiewicz pt.: „Prawo autorskie w bardzo dużej pigułce”.

Do kolejnej części konkursu  awansowało już tylko 12 szczęśliwców, którzy następnego dnia brali udział w elektronicznym quzie i rozmowie ustnej. Uczniowie walczyli  o miejsca premiowane nagrodami rzeczowymi i indeksami na wyższe uczelnie.

W tym roku naszej uczennicy niestety nie udało się uzyskać tytułu laureata, ale ma jeszcze szansę w trzeciej klasie uzyskać indeks na wybraną uczelnię. Warto wspomnieć, że finalistom okręgu zielonogórskiego podróż do Warszawy sponsorował Marszałek Województwa Lubuskiego – był to  przelot samolotem z Babimostu na lotnisko Chopina w Warszawie.

Invalid Displayed Gallery