Nowy rok szkolny po termomodernizacji budynku

Pierwszy poniedziałek września to tradycyjnie moment, w którym po wakacyjnej przerwie do szkół wracają uczniowie, w tym roku wyjątkowy był powrót dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie. Na młodzież czekała szkoła, po gruntownej termomodernizacji.
Niemal równo rok temu społeczność wschowskiego Zana rozpoczynała rok szkolny, który był przełomowy. Uczniowie na lekcje uczęszczali w wielu miejscach, ponieważ ich szkoła była remontowana. Remont zakończył się w kwietniu, w maju budynek LO służył maturzystom, ale oficjalnie otwarto go dzisiaj.
– Jestem przekonana, że remont naszej szkoły, wykonany z tak wielkim szacunkiem do historii tego miejsca, a zarazem wrażliwością na potrzeby uczniów i pracowników, pozwoli na stworzenie doskonałych warunków do zdobywania wiedzy i umiejętności. Historyczne mury liceum, które od teraz mieszczą nowoczesne sale lekcyjne, to najlepszy przykład łączenia tradycji z nowoczesnością – mówiła dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie Elżbieta Przygoda.
Społeczność szkolna złożyła na ręce Starosty Wschowskiego Marka Boryczki, Wicestarosty Wschowskiego Wojciecha Kuryłło oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Wschowskiego Waldemara Starosty podziękowania za przeprowadzoną inwestycję. Dziękował także Starosta, przede wszystkim wykonawcom prac, ale także pracownikom Starostwa Powiatowego we Wschowie, którzy profesjonalne przeprowadzili projekt termomodernizacji od momentu zgłoszenia chęci wykonana, aż do rozliczenia całego zadania.
– Tegoroczna Inauguracja Roku Szkolnego odbywa się w szczególnym momencie, bo Rada Powiatu oraz Zarząd Powiatu Wschowskiego zrealizowali największą inwestycje w tej kadencji, jaką jest Termomodernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego. Cały remont tego obiektu to kwota prawie 5 150 000 złotych, z czego ponad 3 100 000 złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej – rozpoczął swoje wystąpienie Starosta Wschowski Marek Boryczka.
Starosta Wschowski Marek Boryczka podkreślił, że wyjątkowym jest również fakt iż za wykonanie prac odpowiadało konsorcjum firm, głównie ze Wschowy, co daje pewność jakości, a także podkreśla bardzo dobre działania lokalnych przedsiębiorców. Po uroczystym rozpoczęciu roku zaproszeni goście wzięli udział w spacerze po szkole oraz poczęstunku, a o godzinie 12.00 w auli liceum rozpoczęła się ostatnia, uroczysta, sesja Rady Powiatu Wschowskiego.
Zapraszamy do galerii zdjęć i materiału wideo z tego wydarzenia.