Miłosz Kubiak finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego

                W trakcie ferii zimowych dotarła do nas wspaniała wiadomość o sukcesie Miłosza Kubiaka, ucznia klasy dziennikarsko-humanistycznej, który został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego. To druga edycja konkursu, zorganizowana przez Akademię Retoryki im. Igora Zalewskiego.
               Partnerami konkursu jest Bank Polski PKO i PKN Orlen. Na konkurs należało przygotować dwuminutowe przemówienie, wygłosić je i sfilmować, a następnie przesłać do komisji konkursowej. W pracach nad przemówieniem i samym nagraniem pomagał nauczyciel języka polskiego, Tomasz Wojnarowski.
               Konkurs cieszy się niezwykłym zainteresowaniem młodych ludzi z całej Polski – w zeszłym roku na konkurs przesłano ponad 150 prac, w tym roku było ich jeszcze więcej. Z tak dużej grupy uczestników zostaje wyłoniona finałowa dziesiątka – wśród nich znalazł się Miłosz.
              W kwietniu, w siedzibie Akademii Retoryki w Warszawie odbędzie się finał konkursu. Konkurs rozpocznie się od warsztatów dla finalistów – w ich trakcie uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności i poszerzą wiedzę z zakresu retoryki, komunikacji i wystąpień publicznych. Zajęcia poprowadzą najlepsi specjaliści w dziedzinie wystąpień publicznych, retoryki, przemawiania i kultury mowy. Następnego dnia odbędzie się gala finałowa.
               Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wyjazd do Warszawy!

 

Pin It on Pinterest

Skip to content