Liga Siatkówki w Zanie ruszyła !!!

 

                W piątek 13 listopada rozpoczęła się już XI edycja Młodzieżowej Ligi Siatkówki Dziewcząt, która na trwałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w sali sportowej ILO z OD im. Tomasza Zana we Wschowie. W sportowych zmaganiach biorą udział zespoły z 5 szkół: Gimnazjum Nr 2 we Wschowie, Gimnazjum w Sławie, Gimnazjum Językowe we Wschowie, I ZS we Wschowie i ILO z OD we Wschowie. Rozgrywki w piłkę siatkową dają możliwość dziewczynom sprawdzenia i rozwijania swoich umiejętności sportowych, współpracy i współdziałania w zespole. Kształtują postawy społeczne w oparciu o wartości tkwiące w sporcie i rekreacji: równość szans, wytrwałość, systematyczność, odpowiedzialność, samodyscyplina, szacunek do przeciwnika, umiejętność zachowania się sytuacji zwycięstwa i porażki. Oczekiwana z niecierpliwością przez zawodniczki liga, umożliwia przeżywanie sportowych emocji, stwarza okazję do zdrowej, sportowej zabawy i rywalizacji „fair play”. W pierwsze piątkowe popołudnie rozegrane zostały dwa mecze: ILO z OD we Wschowie: GJ we Wschowie (wynik 3:0), Gimnazjum Nr 2 : Gimnazjum Sława ( wynik 2:1), które zapewniły wspaniałe widowisko sportowe grającym, opiekunom i kibicom. W I rundzie (XI- XII 2015) i II rundzie ( II- III 2016) rozegranych zostanie w sumie 20 spotkań – systemem „każdy z każdym”. Zapraszamy do udziału w rozgrywkach w kolejny piątek ( terminarz na stronie szkoły) i przeżywania sportowych emocji w Zanie.

Zespół Gimnazjum Nr 2 pod opieką p. Elżbiety Radwańskiej reprezentują uczennice: Zofia Krystkowiak, Sandra Jaruk, Edyta Podgórska, Kinga Kędzierska, Asia Jurkowska, Weronika Sieniuć, Kasia Zyguła, Oliwia Żyła, Weronika Śliwińska.

Zespół Gimnazjum Sława – opieka p. Przemysława Szwaja: Kaja Konieczna, Kinga Dziaszyk, Zuzanna Rósler, Natalia Michalewicz, Marcelina Leszczyńska, Julia Grzegorek, Julia Jurewicz, Natalia …

Zespół GJ we Wschowie – p. Ewa Nowak: Oliwia Giezek, Małgorzata Dokurno, Wiktoria Nikolin, Dagmara Reimann, Noemi Kopaczyńska, Marta Mika, Wiktoria Purgiel, Anna Kachel, Andżelka Szymańska.

Zespół ILO – p. Ewa Nowak: Katarzyna Grześkowiak, Marcelina Kinas, Paulina Krzysiek, Weronika Gierlich, Jowita Drzewiecka, Sara Skrzyniarz, Karolina Reimann.

Pin It on Pinterest

Skip to content