Wojewódzkie zawody z piłki nożnej

Dnia 9 września 2020r. w Sulechowie odbyły się wojewódzkie zawody z piłki nożnej. Naszą szkołę reprezentowała damska drużyna w składzie: Laura Dekier, Karolina Ligęza, Martyna Kubacka, Żaneta Grodziska, Katarzyna Trzciołek, Karolina Wojciechowska, Zuzanna Skrzypczak, Oliwia Basińska pod bacznym okiem trenera Mateusza Nowaczyka i drugiego trenera Filipa Klechy. Dziewczyny zmierzyły się z trzema drużynami. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Elektryk Nowa Sól – mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla przeciwniczek. W następnym starciu naszymi rywalkami były dziewczyny z ZSLiT Gubin, które uzyskały wynik 2:0. Mimo, że dziewczyny z naszego liceum do tej pory nie zdobyły żadnej bramki były bardzo zdeterminowane. W ostatnim meczu zagraliśmy z drużyną z LO Sulechów. W tym starciu dziewczyny pokazały na co je stać i mecz zakończył się wygraną dla 1 LO Wschowa z wynikiem 4:1. Karolina Ligęza zdobyła 2 bramki, Laura Dekier i Martyna Kubacka zdobyły po 1 bramce. Dziewczyny walczyły dzielnie do samego końca i zdobyły III miejsce na wojewódzkich zawodach piłki nożnej dla naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy dziewczynom, ale nie spoczywamy na laurach i już rozpoczynamy przygotowania do przyszłorocznych zawodów (niedługo na nowym boisku szkolnym).

(tekst i zdjęcia: Aleksandra Kij i Zuzanna Olejarz)