Uczennice z Zana finalistkami w Mistrzostwach Europy Mażoretek

Nie samą szkołą człowiek żyje, ważna jest też pasja, odnalezienie swojej własnej ścieżki rozwoju. Takie zaangażowanie i samorozwój są tym bardziej satysfakcjonujące, kiedy stoją za nim konkretne sukcesy… Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły: Alicja Chilarska, Zuzanna Olejarz, Marta Sieniuć, Martyna Zasowska i Magdalena Sówka, działające w zespole Mażoretek „Finezja”, zdobyły najwyższe wyróżnienia w Mistrzostwach Europy Mażoretek, które zostały rozegrane w wersji on-line w trakcie ostatniego weekendu. Najwyższą lokatę osiągnęły: Alicja Chilarska, która zdobyła tytuł Mistrza Europy i złoty medal w kategorii: „Solo baton twirling młodzież” oraz Zuzia Olejarz, która uzyskała tytuł Mistrza Europy i złoty medal w kategorii: „Solo baton klasyczny młodzież”, natomiast Marta Sieniuć razem Anastazją Wojciech zdobyły brązowy medal w kategorii: „Duo/trio flaga młodzież”. Oprócz tego wszystkie uczennice zdobyły wspólnie puchar za najwyższą ilość uzyskanych punktów. Uczennice od lat ćwiczą we wschowskim klubie mażoretek „Finezja”, które działa pod skrzydłami Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej. Opiekę nad dziewczynami sprawuje pani Natalia Wierzbicka. Jak same przyznają, na treningi poświęcają od 5 do 12 godzin tygodniowo. Taka determinacja i zaangażowanie wynika przede wszystkim z miłości do tańca i chęci rozwijania swoich pasji. Na zajęciach najważniejsza jest koordynacja ruchowa oraz poczucie rytmu. Mażoretka oprócz czystych kroków tanecznych, musi operować również różnymi przyrządami takimi jak: baton (pałeczka), pom pomy, buława czy flaga. Jutro udostępnimy fragmenty nagrań występów naszych uczennic z Mistrzostw Europy a teraz serdecznie gratulujemy!