Licealista z Zana finalistą Olimpiady Solidarności

15 marca w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki Olimpiady Solidarności – ogólnopolskiego konkursu poświęconego najnowszej historii Polski. Tematyka Olimpiady wiąże się z istotnymi wydarzeniami, które powinny budować świadomość młodego pokolenia, gdyż stanowią fundament teraźniejszości. W pierwszym etapie Olimpiady Solidarności uczestniczyło około 3 tysięcy uczniów z kilkuset szkół z całej Polski. Około 600 z nich brało udział we wtorkowych eliminacjach wojewódzkich. W finale wojewódzkim I Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana we Wschowie reprezentowali Jowita Drzewiecka i Dariusz Strawczyński. Dariusz Strawczyński zajął III miejsce i wraz z Bartłomiejem Siewrukiem i Markiem Kononowiczem z Gorzowa będzie reprezentował województwo lubuskie w finale Olimpiady w Krakowie 15 – 16 czerwca b.r. Wcześniej finaliści wezmą udział w zajęciach studyjnych w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (14 – 16 kwietnia 2016 r.). Na zwycięzców czekają cenne nagrody: indeks na studia, stypendia naukowe, publikacje Instytutu Pamięci Narodowej. Organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Minister Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji i prezydent Lech Wałęsa. Partnerami konkursu są: Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ Solidarność, Uniwersytet Gdański oraz Fundacja „Fundusz Lecha Wałęsy”.