Dzieje się…

Przez cały miniony tydzień, od 14 do 18 marca, w naszej szkole gościli wolontariusze z programu AIESEC – POKÓJ I PEŁNE WYKORZYSTANIE POTENCJAŁU LUDZKIEGO. Zichuan Wang z Chin i Burak Köksal z Turcji przeprowadzili w sumie 50 lekcji języka angielskiego z uczniami klas I i II LO oraz klas III GJ. Licealiści i gimnazjaliści mogli jednak nie tylko „szlifować” znajomość języka angielskiego, ale przede wszystkim dowiedzieć się więcej na temat krajów pochodzenia wolontariuszy – Chin i Turcji, ich języka oraz idei programu AIESEC. Zabawy, gry i dyskusje z obcokrajowcami były niezapomnianym doświadczeniem i pozwoliły wielu osobom wykorzystać w praktyce ich umiejętności językowe.

Program AIESEC łączy młodych ludzi z ponad 100 krajów, umożliwiając im poznawanie świata oraz odkrywanie tego, co ma dla nich naprawdę znaczenie. W program ten angażują się także absolwenci naszego Liceum, a być może, wśród obecnych uczniów znajdą się przyszli wolontariusze AIESEC, do czego namawiali Zichuan i Burak.

Szczególne, gorące podziękowania kierujemy w stronę Agaty Stasiak i Oliwii Sudy oraz ich rodzin, za przyjęcie wolontariuszy pod swój dach i opiekę nad Nimi.

                                                                                                                                                                Barbara Żyto i Zespół Języków Obcych

 

Invalid Displayed Gallery

 

 

 

 

 

Pin It on Pinterest

Skip to content