Kolejny sukces ZANA w Olimpiadzie Solidarności

15 marca w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki Olimpiady Solidarności – ogólnopolskiego konkursu poświęconego najnowszej historii Polski. To już IV Olimpiada Solidarności organizowana przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska. Konkurs cieszy się coraz większą popularnością, bo i stawka jest wysoka. Można wygrać indeksy na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, roczne stypendia naukowe oraz nagrody rzeczowe. Partnerów i sponsorów jest wielu, dlatego prestiż konkursu rośnie z każdą edycją.

W pierwszym etapie Olimpiady Solidarności brało udział kilka tysięcy uczniów z kilkuset szkół z całej Polski. Ponad  800 z nich brało udział w środowych eliminacjach wojewódzkich. W Zielonej Górze etap wojewódzki odbył się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli – uczestniczyło w nim 25 uczniów. I Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana we Wschowie reprezentowali Karolina Gomułka i Dominik Nogalski. Karolina Gomułka zajęła II miejsce, a Dominik Nogalski  IV. Karolina Gomułka wraz z Patrycją Jończyk (Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach) i Krystianem Polakiewiczem (IV LO przy Zespole Szkół Akademickich w Zielonej Górze) będzie reprezentowała województwo lubuskie w finale Olimpiady we Wrocławiu w czerwcu b.r. W kwietniu finaliści wezmą udział w zajęciach studyjnych w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku . Warto przypomnieć,  że w ubiegłym roku w III edycji Olimpiady Solidarności uczeń I Liceum Ogólnokształcącego Dariusz Dariusz Strawczyński zajął III miejsce w województwie i uczestniczył w finale Olimpiady w Krakowie 15 – 16 czerwca 2016 r.

Karolina Gomułka i Dominik Nogalski są ubiegłorocznymi stypendystami Fundacji Centrum im. Profesora Bronisława Geremka – uczestnikami programu ”Polska w XX wieku”.

Szczegóły i releacja fotograficzna dostępna na stronie internetowej

http://www.wzielonej.pl/informacje/region/solidarnie-ruszyli-indeksy/

 

Pin It on Pinterest

Skip to content