Dorota Romanowicz finalistką Ogólnopolskiej Wiedzy o Mediach

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że Dorota Romanowicz, uczennica klasy drugiej (profil dziennikarsko-humanistyczny) naszego liceum, zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych Olimpiady Wiedzy o Mediach.

W piątek na terenie całej Polski został przeprowadzony w formie zdalnej test wiedzy o mediach na szczeblu okręgowym, który wyłonił ścisłą czołówkę uczniów, którzy za kilka miesięcy na Uniwersytecie Warszawskim przystąpią do finału olimpiady, walcząc o tytuł laureata.

Ostatnie tygodnie spędzone w domu Dorota dzieliła pomiędzy zdalną naukę a intensywne przygotowania do testu wiedzy o mediach, który w sumie liczył sobie ponad 60 pytań.

Dzięki pomocy swojego nauczyciela, Tomasza Wojnarowskiego, zgłębiała tajniki historii prasy, zagadnienia dotyczące gatunków dziennikarskich czy informacje o szeroko pojętych mediach. To jednak nie wszystko – olimpiada wymaga od jej uczestników sporej świadomości na temat tego co dzieje się obecnie w publicystyce, jakie tematy są podejmowane w Internecie, prasie czy telewizji (dla przykładu jedno z pytań dotyczyło tego, kim są „Julki z Twittera”).

To już VII edycja Olimpiady zorganizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju. Jej uczestnicy walczą o 48 indeksów na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe. Patronat nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.