ZAN czyta dzieciom

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” trwa nieprzerwanie od 1 czerwca 2001  roku z głębokim przekonaniem, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość.
W myśl nowego hasła  Fundacji ABCXXI „Mądra szkoła czyta dzieciom” nauczycielki z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie – A. Karolczyk-Kozyra oraz M. Błażków – nawiązały współpracę ze Szkołą Podstawową nr 1 we Wschowie. W jej wyniku do biblioteki szkolnej „Zana” 19 marca zaproszona została klasa II b pod opieką wychowawczyni Pani Doroty Kokoszki. Dzieci ze wschowskiej „Jedynki” nie tylko wysłuchały z zaciekawieniem fragmentów powieści Marii Kruger „Karolcia”, ale miały również okazję zobaczyć, co dzieje się w szkole starszych kolegów podczas odbywających się tam właśnie Dni Rosyjskich, mających na celu propagowanie nauki języka rosyjskiego. Drugoklasiści z zapałem składali i rozkładali rosyjskie laleczki „Matrioszki” oraz oglądali prace plastyczne wykonane przez uczniów Gimnazjum i Liceum. W myśl zasad właściwego czytania dzieciom, spotkanie zakończyło się serią pytań skierowanych do słuchaczy na temat fragmentu utworu.
Badania potwierdzają, że czytanie dzieciom to skuteczny sposób na wychowanie czytelnika i budowanie jego mądrości. Ludzie, którzy czytają, podejmują lepsze decyzje, mają szansę na lepszą pracę i lepsze relacje z ludźmi, dlatego też uczniowie z SP1 zostali ponownie zaproszeni do biblioteki „Zana” w maju. Wówczas pięknie czytać dla nich będą starsi koledzy.

Agata Karolczyk-Kozyra

Invalid Displayed Gallery

Pin It on Pinterest

Skip to content