„ZAN” CZYTA DZIECIOM

               Jak co roku licealiści z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytali uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1. W związku z remontem szkoły niemożliwa była coroczna wizyta uczniów SP1 w bibliotece Liceum, dlatego w tym roku uczniowie „Zana” przyjęli zaproszenie Pani Doroty Kokoszki, wychowawczyni klasy III „B” i 23 listopada udali się do zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej. Okazja była tym większa, że wschowska „Jedynka” od tego roku może pochwalić się piękną nową biblioteką, dlatego całe wydarzenie odbyło się w wyjątkowej atmosferze, pod hasłem promującym czytelnictwo „Czytam, więc jestem”.

              W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie klas I „A” i II „A” Liceum, którzy pod kierunkiem Agaty Karolczyk-Kozyry przygotowali prezentację multimedialną na temat twórczości Astrid Lindgren oraz przeczytali trzecioklasistom fragmenty „Dzieci z Bullerbyn”, dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. W celu sprawdzenia, czy uczniowie szkoły podstawowej uważnie słuchali tekstu, po czytaniu odbył się konkurs na temat lektury.

            Niewątpliwą atrakcją spotkania licealistów z trzecioklasistami była także lekcja muzyki, podczas której dzieci poznały takie instrumenty jak: trąbka, puzon, gitara, instrumenty perkusyjne, klawesyn czy marimba. Dzieci zadawały starszym kolegom pytania   i wykazywały duże zainteresowanie muzyką. Chętnie wysłuchały także krótkiego koncertu przygotowanego przez uczniów „Zana”.

               Należy dodać, że spotkanie uczniów obu szkół związane było nie tylko z akcją „Cała Polska czyta dzieciom”, ale także z „Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa”, który realizowany jest w bieżącym roku szkolnym w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                Agata Karolczyk-Kozyra

 

 

Pin It on Pinterest

Skip to content