XXIII Bieg Olimpijski – Racot 2016

W sobotę, 10 września 2016 roku na stadionie hippicznym Stadniny Koni w Racocie odbył się XXIII Bieg Olimpijski – RACOT 2016. Organizatorami imprezy były Szkolny Klub Sportowy „JANTAR” i Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Racocie, a patronat honorowy objęła złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i rekordzistka świata w rzucie młotem – Anita Włodarczyk, która zapaliła znicz olimpijski podczas ceremonii otwarcia imprezy.

Na Bieg przybyła tłumnie młodzież ze szkół i klubów olimpijczyka z kilku województw. I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  we Wschowie i Gimnazjum Językowe reprezentowało 36 osób wraz z 3 opiekunami.

W XXIII Biegu Olimpijskim wzięło udział około 2500 osób, głównie dzieci i młodzież. Po raz siódmy w tym roku można było przejść trasę z kijkami w VII Olimpijskim Nordic Walking. Hasłem imprezy brzmiało: „Jeżeli stanąłeś na starcie – to już zwyciężyłeś, choćbyś przybiegł ostatni”.

 Wszyscy, którzy ukończyli Bieg otrzymali okolicznościowe dyplomy i foldery. Podczas Biegu została przeprowadzona loteria fantowa, z której dochód będzie przekazany na cele charytatywne. Do naszej szkoły w tym roku trafił rower, komplet pościeli oraz puchar ufundowany przez pana Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.

            Udział w Biegu Olimpijskim był powiązany z działaniami, jakie nasza Szkoła podejmuje w związku z udziałem w programie ERASMUS+ pt. Zdobywanie świadomości obywatelskiej i ekologicznej poprzez edukację formalną i nieformalną. Mimo, że bieg odbył się w czasie wolnym, a niniejsze działanie miało charakter nieformalny, to wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że był to dobrze spędzony czas, uświadamiający, że warto dbać o swoje zdrowie.

 

Za rok XXIV Bieg Olimpijski – na pewno staniemy na starcie !

Invalid Displayed Gallery

 

Pin It on Pinterest

Skip to content