Wojewódzki Turniej BRD

24 maja w Gimnazjum im. Jana Pawła w Czerwieńsku rozegrano jubileuszowy XL Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół gimnazjalnych. Na starcie stanęło 16 najlepszych drużyn wyłonionych w etapach powiatowych tego turnieju. Nasz powiat reprezentowały dwie drużyny tj. Gimnazjum Językowe we Wschowie –zwycięzca turnieju powiatowego, oraz Gimnazjum ze Szlichtyngowej zakwalifikowane na podstawie wyniku rankingowego.

            Celem turnieju jest m.in. działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

            Zawodnicy rywalizowali między sobą biorąc udział w czterech turniejowych konkurencjach:

  1. Test z przepisów ruchu drogowego .
  2. Jazda w miasteczku ruchu drogowego.
  3. Jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód.
  4. Konkurencja praktyczna z wiedzy medycznej.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Noemi Kopaczyńska – kl. IIIa, Olga Grzyb – kl. IIb oraz Jakub Dembiński – kl. IIIa.

            Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż przeciwnicy prezentowali wysoki poziom. Uczniowie Gimnazjum Językowego, po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce z drużyną ze Zbąszynka, uzyskali najlepszy wynik w historii występów w finałach wojewódzkich, zajmując najmniej lubiane czwarte miejsce. Była to minimalna przegrana tzw. małymi punktami.

  1. D. Romanowicz

 

           Gratulacje dla całej drużyny i opiekuna – pana Dariusza Romanowicza. Życzymy powodzenia w kolejnych edycjach turnieju.

Pin It on Pinterest

Skip to content