Wizyta w Powiatowej Komendzie Policji we Wschowie

Dnia 30 kwietnia klasa III Gimnazjum Językowego udała się na drzwi otwarte organizowane przez Powiatową Komendę Policji we Wschowie.  Wyjście do obiektu odbyło się pod opieką pani Katarzyny Rado – Kurzawskiej – pedagoga i nauczyciela historii w naszej szkole. Pani Marika Hofmańska – starsza posterunkowa pokazała klasie jak wygląda procedura  poboru odcisków palców i innych śladów, co pozwala na zidentyfikowanie sprawcy przestępstwa.

Funkcjonariuszka oprowadziła po celach, w których przebywają aresztanci zatrzymani na 48h lub do wyjaśnienia sprawy oraz opowiedziała jakie prawa mają zatrzymani. Klasa mogła zobaczyć również jak wygląda tzw. „spacerniak”, gdzie  mogą się przejść  i  odetchnąć świeżym powietrzem.  Gimnazjaliści  mogli zobaczyć również pokój przesłuchań. Na koniec policjantka  omówiła proces rekrutacji do policji oraz na czym polegają psychotesty, które również na ten proces się składają. Uczniowie byli zadowoleni z tego spotkania z panią Mariką Hofmańską i dzięki temu już wiedzą jak wygląda naprawdę praca w policji.

Relację przygotował Artur Maćkowiak

SAM_0930 SAM_0931 SAM_0943