Tytuł obroniony

29 kwietnia w Gimnazjum Jana Pawła w Szlichtyngowej  rozegrano eliminacje  do  finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na starcie stanęły 4 najlepsze trzyosobowe drużyny szkół gimnazjalnych oraz 7 najlepszych czteroosobowych drużyn szkół podstawowych z powiatu wschowskiego.

Celem turnieju jest m.in. podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Uczniowie rywalizowali między sobą biorąc udział w czterech turniejowych konkurencjach:

1. Test z przepisów ruchu drogowego .

2. Jazda w miasteczku ruchu drogowego.

3. Jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód.

4. Konkurencja praktyczna z wiedzy medycznej.

Turniej ma charakter wieloetapowy. Na podstawie indywidualnych wyników uzyskanych w eliminacjach szkolnych tworzone są trzyosobowe drużyny, które reprezentują szkoły na dalszym etapie turnieju.

Nasze Gimnazjum reprezentowali: Artur Maćkowiak i Wojciech Grabka z kl. IIIa oraz Jakub Dembiński z kl. Ia.

Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatniej konkurencji, czyli testów    z wiedzy o Ruchu Drogowym. Właśnie tam nasi uczniowie wypadli najlepiej rozwiązując testy prawie bezbłędnie. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, iż drużyna powtórzyła ubiegłoroczny sukces, a prawdziwych mistrzów poznaje się po tym, że potrafią obronić zdobyte mistrzostwo.

Zaskakujący był wynik w kategorii klasyfikacji indywidualnej. Nasi koledzy Artur i Jakub zdobyli I miejsce ex aequo.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Op. Dariusz Romanowicz

Pin It on Pinterest

Skip to content