The Bear Educational Theatre w ZANIE

W dniu 13 stycznia 2015r. po raz pierwszy gościła w naszej szkole międzynarodowa grupa The Bear EducationalTheatre. Jest to teatr wędrowny z siedzibą w Pradze, w Czechach. Specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne oraz inne innowacyjne techniki. Obecnie teatr ma w swojej ofercie wiele różnych przedstawień, które regularnie wystawia dla setek szkół w całej Europie.

Uczniowie klasy III gimnazjum oraz klas Ib i Ic LO mieli okazję zobaczyć spektakl anglojęzyczny pt. „The Detectives”. Jest to kryminalna intryga, w którą wciągnięci zostali uczniowie. Z pomocą aktorów widzowie wcielili się w detektywów, by odkryć mordercę i jego motywy.  Przydała się umiejętność logicznego myślenia, bystre oko i odwaga wyrażania swojej opinii po angielsku. Spektakl „The Detectives” trzymał widownię w napięciu, niósł ze sobą bardzo duży ładunek komiczny – oparty na cyrkowych i kabaretowych gagach.

Zarówno spektakl, jaki i sympatyczni aktorzy zachwycili uczniów, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami.

P. Zawadzka