Sukces programistów z I LO we Wschowie

                   23 kwietnia 2018 roku w Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Górze odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII Międzywojewódzkiego Górowskiego Konkursu Informatycznego.
                   Zostało ono poprzedzone prezentacją robotów dedykowanych dla edukacji i nauki programowania. Roboty przedstawili zgromadzonym uczniom i nauczycielom panowie Przemysław Rybiński Regionalny Przedstawiciel Handlowy ViDiS S.A i Marcin Orzeł z firmy XLine oddział w Lesznie.
                  O godzinie 13.00 rozpoczęła się gala konkursowa połączona z wręczeniem nagród. Do finału konkursu w kategorii „Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem języków programowania” zakwalifikowało się 5 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie: Kacper Wojciechowski i Maxim Maliński z IIIA oraz Michał Dudziak, Bartłomiej Galas i Jakub Pawluk z IIA. Finałowe zmagania odbyły się 5 kwietnia w pracowni komputerowej Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze. Zwyciężył Mateusz Lewczak z Zespołu Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu, a drugie miejsce zajął Kacper Wojciechowski w wschowskiego liceum. Podczas uroczystej gali konkursowej Kacper odebrał dyplom oraz nagrody rzeczowe. Kolejnym wschowskim akcentem była prezentacja pracy Kacpra Wojciechowskiego z etapu szkolnego konkursu. Był to program napisany w języku C++ obsługujący system biblioteczny. Wzbudził on uznanie komisji konkursowej i został zaprezentowany przez autora, który zebrał liczne brawa i gratulacje.
                  To kolejny sukces ucznia I LO we Wschowie w konkursie informatycznym. W ubiegłym roku Kacper Wojciechowski i Maxim Maliński uzyskali tytuły finalistów Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Programować każdy może”.
                  Nauczycielem przygotowującym młodych programistów jest Krzysztof Grabka – nauczyciel informatyki w I LO we Wschowie.

Pin It on Pinterest

Skip to content