Spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Zielińską

8 i 18 marca uczniowie klas drugich (2a4 politechnicznej oraz 2c3) w ramach lekcji języka polskiego uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Agnieszką Zielińską, autorką książek z serii „Podróże literackie” oraz bloga „Moje podróże literackie”. Pierwsze spotkanie dotyczyło życia i twórczości Adama Mickiewicza, drugie natomiast Bolesława Prusa. Oba związane były z omawianymi przez uczniów lekturami. Klasa 2a4 dzięki spotkaniu utrwaliła wiedzę o poznanych dziełach wieszcza narodowego – balladach, sonetach, III cz. „Dziadów”.

Klasa 2c3 w ten sposób zakończyła omawianie „Lalki”. Dzięki spotkaniom młodzież dowiedziała się, z czego wynikały podróże wybitnych polskich pisarzy i jakie miejsca były im bliskie. Warto wspomnieć, że zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Zielińskiej za to, że zechciała podzielić się z nami swoim doświadczeniem z podróży literackich.