Sara Jamrożek stypendystką Marszałka Województwa Lubuskiego

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Sara Jamrożek, uczennica naszego liceum, otrzymała stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego w kategorii: stypendium twórcze. Na liście stypendystów w sumie znalazło się 25. uczniów z regionu lubuskiego, naszą szkołę i gminę reprezentuje tylko Sara. Wysokość tegorocznego stypendium wynosi 3 600,00 zł (przyznawane jest ono na okres 6 miesięcy: od stycznia do czerwca 2021 roku, po 600,00 zł miesięcznie).Sara Jamrożek od lat tworzy niesamowite prace plastyczne, które są doceniane i nagradzane na różnego rodzaju międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach plastycznych (m.in. uczennica jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los”, Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Oczami dziecka” czy Ogólnopolskiego Konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”). Od czterech lat Sara uczęszcza na zajęcia sekcji plastycznej w Rydzyńskim Ośrodku Kultury, gdzie pod opieką Pana Jerzego Koprasa doskonali swój warsztat artystyczny. Ponadto bierze udział w zajęciach sekcji plastycznej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, które w naszym mieście prowadzi Pan Krzysztof Chruszczewski. Sara to wrażliwa i zaangażowana w swoją pracę osoba, która w kreatywny sposób realizuje się w dziedzinie sztuki osiągając znakomite sukcesy, czego niewątpliwym przykładem jest właśnie otrzymane stypendium twórcze! Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zapoznania się z wybranymi pracami uczennicy.