Powiatowy Turniej BRD

Dnia 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Szlichtyngowej rozegrano etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na starcie stanęły 4 najlepsze trzyosobowe drużyny szkół gimnazjalnych oraz 8 najlepszych czteroosobowych drużyn szkół podstawowych z Powiatu Wschowskiego.

            Celem turnieju jest m.in. działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

            Uczniowie rywalizowali między sobą biorąc udział w czterech turniejowych konkurencjach:

  1. Test z przepisów ruchu drogowego. 2. Jazda w miasteczku ruchu drogowego. 3. Jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód.        4. Konkurencja praktyczna z wiedzy medycznej.

           Turniej ma charakter wieloetapowy. Na podstawie indywidualnych wyników uzyskanych w eliminacjach szkolnych tworzone są trzyosobowe drużyny, które reprezentują szkoły na dalszym etapie turnieju.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Noemi Kopaczyńska kl. IIIa, Olga Grzyb kl. IIb oraz Jakub Dembiński kl. IIIa.

            Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatniej konkurencji czyli testów z wiedzy o Ruchu Drogowy. Właśnie tam nasi uczniowie pokazali klasę rozwiązując testy i osiągając prawie maksymalne wyniki. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, gdyż jest ono premiowane udziałem w turnieju wojewódzkim, który odbędzie się w 24 maja w Czerwieńsku. W klasyfikacji indywidualnej Jakub Dembiński zajął III miejsce.

Dariusz Romanowicz

       Gratulacje dla całej drużyny oraz opiekuna grupy – pana Dariusza Romanowicza. Życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

 

Pin It on Pinterest

Skip to content