III Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu, czyli matematyczne rozgrywki w Zanie

W piątek 24maja 2019 roku w I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie odbyły się III Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był pan Krzysztof Grabka, nauczyciel informatyki i matematyki oraz nauczyciele matematyki i fizyki,pani Marta Ambroży i pan Janusz Kolan.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu.Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn reprezentujących wschowskie podstawówki: SP 1, SP 2 i SP 3 orazszkoły podstawowe z Siedlnicy, Łysin, Konradowa, Jędrzychowic i Szlichtyngowej, a także Gimnazjum Językowe we Wschowie. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności szybkiego liczenia w 5 konkurencjach.

Najwięcej emocji wzbudziły: Domino Arytmetyczne, Super Prymus i Znikające Liczby. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z SP nr 3 w składzie: Gombrych Mateusz, Kaczmarek Sebastian, Romanowicz Jakub i Sierota Jakub. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP w Siedlnicy w składzie: Kałużny Adam, Kuliszak Błażej, Nachaj Wojciech i Szabat Alicja, a na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja SP nr 1 w składzie: Grochowy Jakub,Krzysiek Mikołaj, Łozowski Jan i Witek Jakub. Rywalizację podsumowano także w kategorii indywidualnej. Mistrzem Wschowy w Szybkim Liczeniu został Błażej Kuliszak z SP w Siedlnicy, wyprzedzając Jakuba Sierotę z SP nr 1 we Wschowie i Bartosza Przyjemskiego z SP nr 2 we Wschowie.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i działające przy wschowskim liceum Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum.

Młodym amatorom zabaw matematycznych gratulujemy pokazanych umiejętności, a ich opiekunom przygotowania uczniów do konkursu.

Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu okazały się trafionym pomysłem, który wzbudził spore zainteresowanie szkół Ziemi Wschowskiej i na stałe wpisał się kalendarz oświatowych wydarzeń naszego regionu.

Krzysztof Grabka