III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „52 sekundy w kulturze”

Wczoraj w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs filmowy „52 sekundy w kulturze”. W sumie na konkurs nadesłano 34 prace z całej Polski – wśród nich znalazła się również praca przygotowana przez uczniów klasy humanistycznej z naszego liceum, którzy w ramach zajęć z dziennikarstwa nagrali film pt. „Tak tworzymy kulturę”. W filmie uczniowie postanowili odnieść się do zeszłorocznego przeboju muzycznego, który promował nasze liceum – piosenki Hanny Kuzimowicz i Wiktora Knaflewskiego pt. Tańcz”. Uczniowie chcieli pokazać w jaki sposób stajemy się twórcami kultury – dlatego w jednym filmowym ujęciu została pokazana droga od narodzin pomysłu na stworzenie piosenki, po jej muzyczne wykonanie, stworzenie choreografii tańca i wreszcie nagranie samego teledysku – wszystko to w ciągu 52 sekund. W wyniku obrad komisji przyznano 4 wyróżnienia i trzy główne miejsca – praca filmowa uczniów z Zana zdobyła III miejsce

Trzeba przyznać, że wszystkie nadesłane filmy prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny – często ich autorami były profesjonalne grupy filmowe czy teatralne. Podczas gali konkursowej w Lubinie klasę reprezentowali następujący uczniowie: Hanna Kuzimowicz, Martyna Sachweh, Anastazja Ficek, Aleksandra Krucikowska, Weronika Bielarz i Olaf Burdziłowski. Zarówno nad realizacją projektu jak i samym udziałem uczniów w gali konkursowej czuwał ich opiekun, Tomasz Wojnarowski, który w imieniu klasy odebrał nagrodę finansową w wysokości 1.000 zł– wygrane pieniądze zostaną wykorzystane podczas realizacji kolejnych projektów filmowo- fotograficznych. Sama gala została uświetniona spotkaniem publiczności z Grupa Filmowa Darwin , czyli z Janem Jurkowskim i Markiem Huczem. Podczas spotkania aktorzy i scenarzyści opowiadali o początkach swojej pracy, realizowanych obecnie projektach filmowych i planach na przyszłość.Na koniec chcielibyśmy jeszcze raz podziękować Radzie Rodziców – to dzięki dofinansowaniu ze strony naszej szkolnej Rady Rodziców był możliwy udział uczniów w gali konkursowej.