II miejsce Zana w Turnieju Debat Oksfordzkich

                    Finałowy turniej debat oksfordzkich, który odbył się 24 maja w Instytucie Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, był zwieńczeniem projektu Europe Direct- Zielona Góra. Jego celem było poszerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej i kształtowanie umiejętności potrzebnych do prowadzenia debat. Jak nietrudno się domyślić tezy turnieju dotyczyły tematyki europejskiej.
                 Zana w tym projekcie reprezentowali uczniowie klasy pierwszej humanistycznej w składzie: Paulina Pokrywa, Dawid Domagała, Miłosz Kubiak, Kacper Sowiński i Dominik Wałowski. Uczniowie przez ponad miesiąc przygotowywali się do tych rozgrywek szlifując argumenty, mowy i elementy autoprezentacji.
                    Sam przebieg turniej potoczył się dla nas pomyślnie. Zwycięsko wyszliśmy z dwóch pierwszych debat grupowych pokonując szkoły z Cybinki i Trzebielowa. Następnie w półfinale ponownie zmierzyliśmy się z Cybinką, pokonując ją raz jeszcze 3:0.
W finale stanęliśmy naprzeciw szkoły z Trzebielowa, która okazała się wielką niespodzianką, bo pokonała doświadczony zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. Tym razem musieliśmy uznać wyższość konkurentów przegrywając 2:1.
Podsumowując nasz pierwszy udział w Turnieju Debatanckim musimy otwarcie powiedzieć, że wynik jest efektem ciężkiej pracy całego zespołu. Mamy małą satysfakcję, że pokonaliśmy zwycięzców w fazie grupowej. Sam turniej był bardzo wyczerpujący, ale sprawił nam dużo radości, a wywalczone drugie miejsce wiele satysfakcji!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Anna Matuszewska

 

Pin It on Pinterest

Skip to content