Sukces Sandry i Oli – II miejsce i wyróżnienie!

Dziś, podczas konferencji „Pociąg do sprawiedliwości. Rola wymiaru sprawiedliwości w życiu społecznym”, w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Laureatkami w konkursie na esej prawniczy zostały uczennice klasy drugiej dwujęzycznej Sandra Bogacz (II miejsce) oraz Aleksandra Papież, której komisja przyznała specjalne wyróżnienie.
Udział w tym wydarzeniu, to kolejny z elementów Projektu Edukacja Prawna. Uczennice miały okazję uczestniczyć w konferencji poświęconej wymiarowi sprawiedliwości, jak również wziąć udział w dyskusji. Warto nadmienić, że nasza szkoła już od kilku lat z intensywnie współpracuje z Sądem Rejonowym we Wschowie, czego przykładem było wiele wspólnie poprowadzonych projektów jak symulacje rozpraw sądowych.
Podsumowując sam konkurs na esej, którego temat brzmiał „Czy prawo jest zawsze sprawiedliwe i czy zasada dura lex sed lex powinna obowiązywać w każdej sytuacji niezależnie od okoliczności”, w rywalizacji udział wzięło 29 osób ze szkół średnich województwa lubuskiego. Tym bardziej cieszy fakt, że prace naszych uczennic zostały tak wysoko ocenione!!!
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia na naszym facebook’u.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Anna Matuszewska

 

Pin It on Pinterest

Skip to content